Тест термосів ‎Thermos‬, ‎Esbit‬ та ‎GSI Outdoors‬

Зустрічаючись часто з проблемою вибору термосів, при наявності великої кількості виробників, ми вирішили провести тест найбільш популярних виробників у нашому магазині та навести декілька отриманих результатів.
Принцип на якому базується робота термоса досить простий, це дві колби, між якими вакуум, спаяні між собою в області горловини. Критичним місцем де найбільші тепловтрати є саме горловина. Чим менший розмір, тим кращі теплоізоляційні властивості, але більша складність для миття. 
Отже, для тесту ми використали ‪‎Термос Thermos Mountain FFX 900, Термос ESBIT Срібний 1000, Термос GSI Glacier Stainless 1L.
Термос Thermos Mountain FFX 900 виготовлений з високоякісної нержавіючої сталі, являється топовою моделлю серед термосів даної фірми та спеціально сконструйований для людей, які ведуть активний спосіб життя. Має сучасний дизайн, антиковзаючу чашку виготовлену з двох матеріалів різної твердості так, щоб не проковзувала при відкручуванні. Дно чашки виготовлене трохи ширшим від самого тіла для кращої стійкості та одночасно полегшує виймання термосу з рюкзака у рукавицях. У верхній частині термосу розміщене антиковзаюче кільце, що значно полегшує маніпуляцію у рукавицях, та одночасно служить захистом від ударів. Термос має досить вузьку горловину, що значно покращує теплоізоляційні властивості. Дно термосу захищене від ударів та подряпин силіконовим кільцем. Термос має досить низьку вагу 360 гр. (без антиковзаючого кільця та захисту дна), 390 гр. (повна).
Термос ESBIT Срібний 1000 також виготовлений з нержавіючої сталі, але на відміну від інших немає антиковзаючих та протиударних елементів. В комплекті з даним термосом постачаються два корки (глухий та з кнопкою) та дві чашки, що є позитивним моментом, але при морозі користуватись більшою чашкою в рукавицях важко, оскільки вона є гладкою та висковзує з рук, а меншою пластиковою, майже неможливо. З термосом ESBIT потрібно бути обережними, оскільки при відсутності протиударних елементів після невдалого падіння він може розгерметизуватись, та втратити ізоляційні властивості. Горловина термосу є широкою, що негативно впливає на його теплоізоляцію. Вага термоса 510 грамів.
Термос GSI Glacier Stainless 1L як і вище описані термоси виготовлений із нержавіючої сталі. Досить цікавими та необвиклими елементами являються поглиблення по сторонах, які значно полегшують маніпуляцію в рукавицях. Чашка є дещо більшою та важчою від попередніх термосів, але значно стійкішою. Глухий корок термоса є дуже зручним, та легко відкручується в рукавицях. Термос має мабуть найвужчу від перелічених термосів горловину, що є досить важливим для теплоізоляції. Також гумове дно термоса захищає його від пошкоджень. Вага термоса є дещо більшою – 723 грами.
А тепер від загального опису перейдемо до найважливішої частини – теплоізоляції, на яку має вплив як якість виконання, так і якість використаних матеріалів. Сам тест ми проводили у звичайних природних умовах, де температура змінювалась протягом дня та ночі, а заміри проводились по можливості. Отже перші заміри ми провели із термосами об’ємом 900 мл. Thermos, 1 л. ESBIT та 1 л. GSI. Температура протягом дня була -10, а протягом ночі близько 16 градусів морозу.

Наступний тест ми провели із аналогічними термосами тільки меншого об’єму 0,5 л., а температура протягом дня була -6°C та близько -8°C протягом ночі.

P.S. Дана стаття є інформативною. Тести були проведені нами для перевірки та порівняння температурних показників, які наводять дані виробники у характеристиках термосів.
Отже вибір за Вами!